12. juuli 2016Karusepäev

Homme, 13. juulil on programmi esimene vahetähtaeg - karusepäev! Kõik teosed, mis on esitatud enne 13.07.2016 (k.a), osalevad lisaks liigisisesele üldprogrammile ka liigiüleses arvestuses ja võitjale on autasustamisel välja pandud karusepäevale kohane auhind. Programmi lõpptähtaeg on endiselt 19.09.2016 ja teoseid saab esitada jätkuvalt kuni 6 tükki! Praeguseks on esitatud teoseid kõikidesse kooriliikidesse, juhib segakoor.

Täpsemaid tingimusi vt SIIT. Küsimuste korral võtke kindlasti ühendust!

 

Muuhulgas tervitame muusikaõpetajat, dirigenti ja 2016. aasta ema Heli KARU!

 

Üldprogrammi muhesused:

∫   Kõiki töid hinnatakse ilma autori nime teadmata.
∫   Kõik välja valitud tööd kantakse ette kontserdil.
∫   Kõiki välja valitud tööde autoreid premeeritakse ka rahaliselt.
∫   Kõik võidutööd kirjastab autori soovi korral Eesti Muusika Infokeskus.
∫   Teose(d) võib kirjutada nii nais-, mees- kui segakoorile.
∫   Teose(d) saab kirjutada kindlat koori silmas pidades.
∫   Kõik tööd saavad žüriilt tagasisidet.
∫   Kõik esitatud tööd avalikustatakse autori loal osaliselt pdf-i ja/või fonogrammina programmi kodulehel.

 

 

Tagasi uudiste juurde ->

HUVINURK

Karuse- ehk maretapäev märgib püha Margareeta võitu lohemao üle. Eesti ainuke püha Margareeta kirik asub Läänemaal Karuse kihelkonnas. Siinmail tuli rukkikülviks karusepäeval – ussimunade künnipäeval – põld läbi künda (kas või 3 vagu), et hävitada rukkiusse – oraseöölaste vastseid. Murdesõnad karus, kare, kargemaa tähendavad söötis, harimata maad. Vanemates 18.–19. sajandi trükistes võib leida ka kujutlust, et karusepäev on karu austamise päev, mida tuleb pühitseda, et karu kahju ei teeks.

Päikesekalendri pööripäevast on möödas 1/16 aastat. On looduskalendri kõige soojema aja keskkoht. Suve süda. Looduses on kõige ilusam aeg. Õitseb kõige rohkem erinevaid taimi. Sellel päeval tehti 9 erinevast õitsvast taimest pärg ja viidi oma kallimale.

Enne 1918 aastat nimetas maarahvas kesk suve päeva -14. juuli - heinamaarja päevaks. Kalendrireformiga nihutati heinamaarjapäev 13 päeva varasemale ajale. Sellel päeval oli heinategu keelatud, nauditi ilusat hetke looduses ja õhtul süüdati lõkked. Päev oli maarahvale suure tähtsusega, pool heina pidi valmis olema.
(Rahvakalender/FB, Arvo Pruljan/FB)