26. mai 2016

Kuni 19. septembrini 2016 on kõik "noored" kooriheliloojad oodatud kirjutama muusikat nais-, mees- ja segakooridele. Edasi valib žürii neist parimad välja, toimub tagasisideseminar ning aasta pärast kantakse need ette lõppkontserdil.

“Noor” ja “tärkav” on helilooja selle programmi mõistes kas siis praeguse kompositsiooni tudengi/õpilasena või siis ükskõik mis vanuses inimesena, kes ei ole iial kompositsiooni õppinud. Tuleval laulupeol kõlab näiteks muidu džässlaulja ja -muusikuna tuntud Kadri Voorandi kaks kooriteost, üks neidudekoorile ja teine segakoorile. Juunis toimuval naislaulupäeval on kavas Rolf Roosalu teos. Seega, 42 000 Eesti koorilauljat on headeks üllatusteks valmis! Spetsiaalselt noortele kooriheliloojatele ei ole seni ühtegi programmi olnud, kuid nüüd on motiveeriv ning selge väljundiga võimalus nii õppuritel kui ka teistel koorimuusika armastajatel enda sahtlit paotada või vastupidi - sinna ruumi juurde teha.

Kõiki töid hinnatakse ilma autori nime teadmata, kõik välja valitud teosed kantakse ette kontserdil ning võidutööd kirjastab autori soovi korral Eesti Muusika Infokeskus. Teoste valimisel hinnatakse teose terviklikkust, teksti ja muusika sümbioosi ning Muusikat. Kõik mitte välja valitud tööd avalikustatakse autori nõusolekul programmi kodulehel, et suur töö ei jääks sahtlisse seisma. Iga helilooja saab programmi esitada kuni 6 teost ning viimane tähtaeg nende esitamiseks on 19.09.2016. Välja valitud tööd tehakse teatavaks novembris ning autasustamine toimub kontserdil mais 2017.

Žüriidesse kuuluvad dirigendid Triin Koch, Alo Ritsing, Kuno Kerge, heliloojad Pärt Uusberg ja Riho Esko Maimets ning kolm koorilauljat - igast kooriliigist üks. Programmi raames toimub osalejatele ka tagasiside seminar ning kõige lõpuks kontsert, kus kõik žürii välja valitud teosed kannavad ette Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor, kes on ka kogu programmi võõrustajad.

Palun tutvuge kindlasti ka täpsemate osalemistingimustega SIIN.
Head kompositsiooniõppurid, dirigendid, tšellistid, basskitarristid, koorilauljad, ansamblinautlejad, muusikateadlased, muusikaõpetajad, kooliõpilased, näitlejad ja kõik teised tärkavad kooriheliloojad, Te olete nii väga oodatud osa võtma!

 

Tagasi uudiste juurde ->