Aeg: R, 18. november 2016 Tartus

Programmi raames korraldatakse programmist osa võtnud heliloojatele ka tagasiside seminar. Tagasiside seminaril teevad üldistatud kokkuvõtteid töid hinnanud žüriid ning olenevalt tööde arvust annavad individuaalset kirjalikku ja suulist tagasisidet. Žürii heliloojad jagavad näpunäiteid, kuidas koorimuusikat kirjutada, dirigendid kommenteerivad vokaalmuusika, koorimuusika, kooriliikide eripärasid. Tegemist on osaliselt seminari ja osaliselt loengu vormiga. Seminaril kuulutatakse välja ka välja valitud tööde autorid, autasustamine toimub lõppkontserdil 2017. aasta hiliskevadel.

Soov on heliloojad kutsuda kokku ja anda ka noortele sõna, et vanemad kolleegid saaksid panna kõrva taha, mis üht või teist loomisviisi takistab, mis on kõige keerulisem; arutada koos.

Lisaks tagasisidestamisele on praktiline loeng autoriõigust puudutavatel teemadel – „Mida peab helilooja seadusandlusest teadma?“. Puudutatakse näiteks teemasid, kuidas õigesti autoriõigusest ja kaasnevatest õigustest aru saada, kuidas lugeda autorilepingut ja kuidas pidada selle paremaks sõnastamiseks läbirääkimisi. Seminarile registreerimise kohta saadetakse sügisel kõigile osalejatele e-kiri.

 

Välja valitud tööd on SIIN.

Žürii tagasisidega saab tutvuda SIIN.

Valik osalejate mõtteid on SIIN.