07.08.2016

Klassikaraadio meenutas laupäevahommikuses “Delta valikus” dirigendi ja kooridirigeerimise professori Ants Sootsi talviselt tabavaid ja huvitavaid mõtteid.

“Mis on väga suur väärtus, on kooriheliloojate tekkimine ja nende püsimine vokaalmuusika lainel. Näiteks 90-ndate aastate RAM-i puhul jäigi see rääkimata, et tollal käisid kõik RAM-ist suure kaarega mööda - mitte ühtegi tellimustööd. See oli nii ebapopulaarne. Mitte ainult RAM-i puhul, vaid üldse koorilooming, seda ei tehtud. Teda ei tasustatud, teda polnud kellelegi vaja, teda ei kantud ette. Või ettekanded olid väga halvad ja keegi ei kirjutanud, surnud ring. Vahel küsitakse, et no aga miks te ei tellinud uudisteosed RAM-ile. Kellelt? Keegi ei kirjutanud. Praegune aeg on sellega võrreldes… Igal aastal annab Kooriühing plaaditäie tellitud loomingut välja. Hea küll, kui kõik ei lähe kümnesse, aga inimesed  huvituvad sellest ja näed ka ridamisi näiteid, kus igal järgneval aastal tema looming on palju küpsenud, palju meisterlikum, palju kõnekam. See on selline suur väärtus.”

Nii et kallid heliloojad, hea ja tore võimalus on oma teed kas alustada või jätkata tärkava koorihelilooja programmis! Programmi hulka kuulub pärast tööde esitamist ka tagasisideseminar, mis toimub R, 18.11.2016. Seminaril tagasisidestab žürii esitatud töid, esitab üldisemaid tähelepanekuid ning osalejatele peetakse praktiline loeng heliloominguga seotud seadusandlusest. Heliloojad saavad kokku, et muljetada nii omavahel kui vanemate kolleegidega! Kellel tekib küsimusi kirjutamise ajal, võtke julgesti ühendust!

Intervjuu täies pikkuses:

.

 

Tagasi uudiste juurde ->

Ants-Soots