PRESSITEADE
25. mai 2017

Tuleval laupäeval, 27. mail toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis koorilauljate algatatud heliloomingu programmi galakontsert „Sahtlist saali“. Programmi esitati kokku 100 tööd, millest žürii valikuna tuleb kontserdil Tartu Ülikooli kooride esituses esmaettekandele 21 teost. 

Kontserttööde autorid teeb eriliseks nende taust - neist keegi ei ole elukutseline helilooja. Autorite hulgas on politseiorkestri dirigent, soome-ugri keeleteaduse doktorant, kirikumuusikud, professionaalsed ja amatöörkoorilauljad, muusikaõpetajad, muusikatudengid, džässinstrumentalist, kooliõpilane, koorijuhid. Taustale vaatamata on teosed kaunid ja uudisloomingule tavapäratult lüürilised. Kõik teosed kirjastab Eesti Muusika Infokeskus.
 
Kontserdil esinevad:
Tartu Akadeemiline Meeskoor 
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor 
Tartu Ülikooli Kammerkoor 
Dirigendid Triin Koch ja Kuno Kerge 
Õhtujuhid Liisa Hirsch ja Tõnu Kõrvits 
 
Tärkava koorihelilooja programm kuulutati Tartu Ülikooli kooride poolt välja 2016. aasta maikuus ja see oli mõeldud kõigile neile, kes ei ole kompositsioonieriala kõrgkoolis lõpetanud. Kokku esitati 100 tööd 480 leheküljel, millest valis heliloojatest, dirigentidest ja koorilauljatest koosnev žürii ilma autori nime teadmata välja 21 tööd. Programmis on olnud väga oluline pakkuda turvalist keskkonda noorte loojate esimeste sammude tegemiseks ning teiselt poolt ka interpretatsioonilist tugevust ja kindlust teoste lõplikuks esitamiseks. Heliloojad on käinud proovides, on toimunud pikk tagasisideseminar, kõik heliloojad tulevad ka laupäeval ise kontserdile. Ühtlasi valmib sisukas kavaraamat, mis tutvustab 60 leheküljel kontserdil kõlavaid uusi tuuli.
 
Täna "Delta" raadiosaates toimunud intervjuud Karoliina Kalda, Kuno Kerge ja Triin Kochiga saab kuulata SIIT (toimetaja Liina Vainumetsa).
 
Lisainfo: