Täpselt nädal tagasi 19.09 lõppes pea neli kuud kestnud laulukorje, mille tulemusena esitati tärkava koorihelilooja programmi nii sahtlis seisnud teoseid kui spetsiaalselt loodud uudisloomingut. Programmist võtab kokku osa 51 tärkavat kooriheliloojat ning kokku esitasid nad uskumatud 100 teost. Head heliloojad, kui keegi teist ei ole saanud kirja, et teie teos on kohale jõudnud, siis palun võtke ühendust sahtlistsaali@gmail.com.

Nõnda suur arv oli suur üllatus nii korraldajaile kui žüriidele, kes on juba esimese kohtumise ära pidanud ja osa teostega tutvunud. Esitatud teosed jagunesid järgmiselt: segakoorile 45, naiskoorile 36, meeskoorile 16, naiskoorile+meeskoorile 3 teost. Esitati nii üksikteoseid kui tsükleid, nii eesti kui võõrkeeles. Enamik teostest on ilma saateta, aga on ka flöödi, tšello, kitarri, fonogrammi ja muu saatega teoseid.

18. novembril toimub kõigile osavõtvatele heliloojatele seminar, kus jurist Gea Lepik peab loengu helilooja jaoks vajalikest praktilistest teadmistest, žürii annab teoste kohta tagasisidet ning välja kuulutatakse need teosed, mida esitatakse programmi galakontserdil. Seminarile registreerimise link saadetakse osalejatele oktoobri alguses. Pidulik galakontsert toimub 27. mail 2017 Tartus Eesti Rahva Muuseumi uues hoones, kus teosed kannavad ette Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor.

Tärkava koorihelilooja programmi said teoseid esitada need loojad, kes ei ole kompositsiooni eriala kõrgkoolis lõpetanud. Osavõtjate seas on nii kompositsiooni tudengeid, muusikakoolide õppureid, dirigente, instrumentaliste, elukutselisi ja harrastajaid lauljaid, muusikaõpetajaid ja inimesi teistelt aladelt. Žüriidesse kuuluvad Triin Koch, Alo Ritsing, Kuno Kerge, Pärt Uusberg, Riho-Esko Maimets ning kolm koorilauljat: Karoliina Kalda, Robert Pirk ning Jürgen Rünk.

 

Programmi algatasid Tartu Ülikooli koorid eesotsas Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

SUUR tänu kõigile osalejatele!

 

Tagasi uudiste juurde ->

wow_surprise2_mu_3